PolskiBus.com: Szybko, tanio, komfortowo

  1. Wprowadzenie na polski rynek nowych międzymiastowych ekspresowych połączeń autokarowych.
  2. Połączenia za promocyjną cenę - już od złotówki plus 1 złoty za rezerwację
  3. 8 nowych połączeń krajowych i międzynarodowych z Warszawy.
  4. Obsługujemy 16 miast na terenie Polski plus cztery inne stolice europejskie: Berlin, Bratysławę, Pragę i Wiedeń
  5. Nowe luksusowe autokary z klimatyzacją, darmowym Wi-Fi oraz odchylanymi, skórzanymi fotelami
  6. Zarezerwuj już teraz lub dowiedz się więcej na www.PolskiBus.com

Firma Souter Holdings Poland wprowadza na rynek polski nowe, innowacyjne usługi międzymiastowych ekspresowych przewozów autokarowych, oferując swoim klientom możliwość szybkiej i wygodnej podróży między miastami w bardzo niskich cenach.

Dysponując szybkimi i nowoczesnymi autokarami z klimatyzacją, zapewnimy pasażerom ekspresowe połączenia pomiędzy miastami na terenie Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej w cenach zaczynających się już od złotówki plus 1 złoty opłaty za rezerwację. W cenę wliczony będzie dostęp do sieci Wi-Fi, możliwość podróżowania w luksusowych skórzanych fotelach oraz duży limit bagażu, bez ukrytych opłat..

Osiem zupełnie nowych usług przewozowych PolskiBus.com zapewni połączenia 16. miastami na terenie Polski i 4. stolicami europejskimi (Berlinem, Bratysławą, Pragą i Wiedniem) z głównej bazy w Warszawie.

Wprowadzając na rynek usługi PolskiBus.com, Brian Souter, Prezes firmy Souter Holdings Poland, powiedział “Wierzę, że każdy będzie korzystać z usług PolskiBus.com. Nasza działalność prowadzona na terenie Wielkiej Brytanii, USA i Kanady potwierdza, że z usług PolskiBus.com korzystają zarówno specjaliści z różnych branż, jak i studenci i osoby starsze. Jestem pewien, że wiele klientów pozostawi swoje auta w domach i wybierze podróżowanie naszymi autokarami, gdyż będą mieli z tego wiele korzyści.;

Nasza nowa spółka stworzy również około 100 nowych miejsc pracy w Warszawie i na terenie Polski.

Wszystkie nasze luksusowe autokary PolskiBus.com, mierzące 14,5 m długości i mieszczące do 70 pasażerów, są nowe i spełniają najnowsze europejskie standardy. Są one wyposażone w odchylane skórzane fotele, klimatyzację, darmowy dostęp do sieci Wi-Fi, punkty zasilania do laptopów i telefonów komórkowych oraz toalety. Oprócz tego, nasze autokary zapewniają dostęp dla osób niepełnosprawnych oraz posiadają jedne z najbardziej ekologicznych silników w Europie, charakteryzujące się niską emisją dwutlenku węgla.

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający firmy Souter Holdings Poland, powiedział: “Korzystanie z usług oferowanych przez PolskiBus.com jest niezwykle łatwe. Nasza strona internetowa jest bezpieczna i prosta w obsłudze. Wyszukiwanie i rezerwacja połączeń autokarowych jest tak samo łatwe, jak rezerwacja połączeń lotniczych czy wakacji – on-line i bez wychodzenia z domu. Ma to jeszcze dodatkową zaletę – wygodne podróżowanie w korzystnej cenie - już od złotówki plus 1 złoty za rezerwację.”

Dzięki komfortowym, dogodnym i niezawodnym połączeniom międzymiastowym, bez ukrytych opłat za bagaż, PolskiBus.com stanowi nową, korzystną cenowo alternatywę dla podróży samolotem, koleją czy samochodem. Rezerwacji połączeń, które będą oferowane od 18 czerwca 2011 r. można dokonać już teraz na www.PolskiBus.com. Ceny zaczynają się od złotówki plus 1 złoty za rezerwację.

PolskiBus.com – Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ekonomicznego transportu publicznego

Mamy świadomość, że lojalność klientów zależy od atmosfery i jakości obsługi. Osoby korzystające z transportu publicznego również tego oczekują, dlatego filozofią firmy PolskiBus.com’s jest zapewnianie niezawodnych usług najwyższej jakości, po korzystnej i elastycznej cenie dla wszystkich realizowanych połączeń. Ceny połączeń rozpoczynają się już od złotówki plus 1 złoty za rezerwację.

Usługi PolskiBus.com to odwzorowanie modelu działalności przewozowej prowadzonej na terenie Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, która odniosła niezwykły sukces i dalej się rozwija. Na polskim i europejskim rynku będzie to jej debiut.

Roger Bowker, Dyrektor Generalny firmy Souter Holdings Poland, powiedział: “Mieliśmy okazję przekonać się w innych krajach, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, że wprowadzenie regularnych, wysokiej jakości i tanich połączeń może ożywić rynek przewozów międzymiastowych oraz zmniejszyć korki i poziom zanieczyszczenia powietrza. Jakiś czas temu, razem z Brianem, założyliśmy w Ameryce Północnej firmę Megabus.com, która odniosła fenomenalny sukces. Według nas, Polska - kraj liczący ponad 38 milionów osób, które coraz więcej podróżują - stanowi doskonały rynek w Europie, na którym można wprowadzić podobną usługę.”

Roger Bowker, Dyrektor Generalny firmy Souter Holdings Poland, powiedział: “Mieliśmy okazję przekonać się w innych krajach, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych, że wprowadzenie regularnych, wysokiej jakości i tanich połączeń może ożywić rynek przewozów międzymiastowych oraz zmniejszyć korki i poziom zanieczyszczenia powietrza. Jakiś czas temu, razem z Brianem, założyliśmy w Ameryce Północnej firmę Megabus.com, która odniosła fenomenalny sukces. Według nas, Polska - kraj liczący ponad 38 milionów osób, które coraz więcej podróżują - stanowi doskonały rynek w Europie, na którym można wprowadzić podobną usługę.”

Ceny za wszystkie połączenia PolskiBus.comrozpoczynają się od złotówki plus 1 złoty za rezerwację, włączając w to cenę za bagaż i dostęp do sieci Wi-Fi, bez ukrytych opłat. Im szybciej dokonasz rezerwacji, tym większe masz szanse na otrzymanie biletu w korzystnej cenie.

“„Nasz internetowy system rezerwacji jest bardzo wygodny. Jedyne co jest potrzebne to komputer z dostępem do Internetu i można wyszukiwać połączenia i rezerwować bilety przez 24 godziny na dobę.” - powiedział Brian Souter, dodając: „To rozwiązanie pozwala nam na utrzymywanie niskich cen połączeń, jednocześnie oferując niezawodne usługi przewozowe wysokiej jakości, nowoczesnymi i dobrze wyposażonymi autokarami.””

PolskiBus.com – na terenie całej Polski i w Europie Środkowo-Wschodniej

Osiem zupełnie nowych usług przewozowych PolskiBus.com zapewni połączenia z 16. miastami na terenie Polski i 4. stolicami europejskimi (Berlinem, Bratysławą, Pragą i Wiedniem) z głównej bazy w Warszawie:Poland International Warszawa Gdansk Lublin Poznan Berlin Bialystok Katowice Lodz Szczecin Bratislava Bydgoszcz Kielce Ostroda Torun Prague Czestochowa Krakow Pila Wroclaw Vienna

PolskiBus.com – szybko, tanio, komfortowo

Pomimo niskich opłat za połączenia, które oferuje PolskiBus.com i które rozpoczynają się od złotówki plus 1 złoty opłata za rezerwację, PolskiBus.com zapewnia wysokiej jakości, niezawodne usługi przewozowe, realizowane nowoczesnymi i dobrze wyposażonymi autokarami o niskim zużyciu paliwa.

Pasażerowie, którzy dokonają rezerwacji na PolskiBus.com będą mieli okazję podróżować po Europie najnowocześniejszymi, przyjaznymi dla środowiska i wysokiej klasy autokarami, prowadzonymi przez profesjonalnych kierowców. Będą one wyposażone w klimatyzację, luksusowe skórzane odchylane fotele, pasy bezpieczeństwa, toalety oraz dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie usługi realizowane przez PolskiBus.com to ekspresowe połączenia międzymiastowe z niewielką ilością przystanków. Pasażerowie autokarów PolskiBus.com powinni po prostu wygodnie usiąść, zrelaksować się i cieszyć się wszelkimi oferowanymi dogodnościami podczas podróży, włączając w to klimatyzację, darmowy dostęp do Internetu poprzez Wi-Fi oraz możliwość ładowania telefonu komórkowego lub laptopa za pośrednictwem bezpłatnych punktów zasilania, zlokalizowanych bezpośrednio przy siedzeniach.

W celu uzyskania informacji na temat PolskiBus.com odwiedź naszą stronę www.PolskiBus.com. Informacje na temat PolskiBus.com oraz informacje dotyczące Ziggiego dostępne są także na Facebook’u. Opłata za rezerwację w wysokości 1 zł może być dodana do ceny biletu.

Zapytania prasowe W przypadku zapytań prasowych, prosimy o kontakt z Piotr Pogonowski z firmy Partner of Promotion: e.mail: p.pogonowski@partnersi.com.pl tel: (+48 22) 858 74 58 ext. 101.

Uwagi dla redaktorów

Informacje na temat Souter Holdings Poland

Souter Holdings Poland jest nową spółką z branży transportu publicznego firmy Souter Investments.

Informacje na temat Souter Investments

Souter Investments jest prywatnym rodzinnym biurem inwestycyjnym prowadzonym przez Briana Soutera, szkockiego przedsiębiorcę z branży transportu. Zakres działalności obejmuje inwestycje i zarządzanie szerokim portfelem aktywów, składającym się głównie ze spółek notowanych na giełdzie, funduszy inwestycyjnych oraz pozagiełdowych firm prywatnych.

westycje w branży przewozowej obejmują większościowe udziały w dwóch miejskich spółkach autobusowych w Nowej Zelandii - Howick and Eastern Buses i Mana Coach Services oraz firmę transportową zajmującą się przewozami promowymi z siedzibą w Auckland - Fullers Group. Łącznie te trzy firmy przewożą ponad 12,5 milionów pasażerów rocznie i obsługują 270 autobusów i 15 promów.

Firma Souter Investments należała również do konsorcjum, które zgodziło się nabyć spółkę Istanbul Deniz Otobusleri A.S. (“IDO”), turecką firmę przewozową, zajmującą się przewozami promowymi, obsługującą 52 statki i przewożącą około 50 milionów pasażerów rocznie po Morzu Marmara.

Inwestycje związane z transportem obejmują również przedsiębiorstwo Argent Energy, które obsługuje największą w Wielkiej Brytanii fabrykę wytwarzającą biodiesel z odpadów i osadów oraz firmę Alexander Dennis, największego brytyjskiego producenta autobusów i autokarów, którego produkty sprzedawane są w 30 krajach oraz wiodącego dostawcę autobusów hybrydowo-elektrycznych w Europie.

Inne znaczące, poza giełdowe inwestycje obejmują producenta luksusowych jachtów motorowych - Sunseeker International, brytyjską firmę ubezpieczeniową - esure oraz internetową stronę porównywania cen - gocompare.com. W Polsce, firma Souter Investments posiada dobrze i szybko rozwijającą się firmę Pure z branży fitness.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.souterinvestments.com.

Informacje na temat Briana Soutera Brian Souter jest Dyrektorem Generalnym i współzałożycielem firmy Stagecoach Group plc, wiodącej międzynarodowej grupy z branży transportu publicznego, posiadającej wiele oddziałów na terenie Wielkiej Brytanii,Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Zatrudnia ona 35000 osób i oferuje usługi z zakresu transportu autobusowego, autokarowego, kolejowego oraz tramwajowego.

Ponadto, Brian Souter wraz z żoną Betty są założycielami i fundatorami organizacji charytatywnej Souter Charitable Trust. Organizacja ta uczestniczy w projektach pomocy osobom potrzebującym na terenie Wielkiej Brytanii i Ameryki, w szczególności oferujących wsparcie duchowe, ale nie tylko. W przeciągu ostatnich trzech lat, organizacja otrzymała 2700 grantów o wartości powyżej 20 milionów GBP (około 90 milionów PLN).

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.briansouter.com oraz www.soutercharitabletrust.org.uk.